Horses |Team| News

LIKE --> HERE
kamarádky facebooková stránka :)
(Není o modelech, ale o ní a Sallym)

Od Úterý 24.9. 2013 do Neděle 29.9. 2013 tady nejsem..


Srpen 2012

Realistic

31. srpna 2012 v 11:52 | Kami |  CM horses
Sice to všechno nemusí být CMka, ale to nevadí.
Zdorjem jsou obrázky z Google

31.8. 2012

31. srpna 2012 v 11:42 | Kami |  Deníček
Dneska je strašně ošklivou, nikomu se nechtělo moc pracovat, ale bohžel práce nepočká. Včera Renča zkoušela s Dominicanem barrel race, no prví pokus z klusu byl celkem dobrý, ale při druhém pokusu ze cvalu se Renča neudržela při objětí posledního barrelu a spadla, Dominican jí totiž uskočil před barelem a pak se mu nějak nechtělo tak se prostě zarazil, Renčateda spadla na barel, ale byl to barel jako nebarel, Filip totiž použil sedáky z klubovny, Alice, Andrea a Maja si je vzaly ven a seděly na nich, jenže pak šly na procházku s hříbátky a Filip si je půjčil, takže Renča padala do měkkého.
Hanďa byla na vyjížďce se Šonou, pak si zkusila i cross country překážky, Šona neměla moc náladu, ale něco přece jenom skočila. Pepík tentokrát trénoval s Otázkou a né s Age, Emanuel měl za úkol se pomalu spřátelit s Age, už na tom asi měsíc pracuje a pořád nedosáhl žádného výsledku, Pepík je z toho docela nešťastný, ale ukázalo se že další člověk od kterého si onavezme pamlsek z ruky je Maja. Pepík o tom ještě neví, ale hned jak přijedez vyjížďky Maja se mu to chystá říct.
PS. Nejspíš sem dám ten obrázek co jsem říkala že jsem kreslila.

krásný koník že jo :D

4. Merci

31. srpna 2012 v 11:31 | Kami |  Koníci - něco o nich
Další koník kterého si představíme je achálek Merci.

********************

Merci je koník se skvělým charakterem, je přátelský a má rád společnost, je vhodný i pro začátečníky, zvládá parkur, drezuru, western i pohodové vyjížďky do lesa nebo po loukách, dokáže vytrvalé cválat. Merci je hodně opatrný co se týče jízdy s malými dětmi v jeho sedle, s dospělým, nebo zkušeným jezdcem si rád zakozlikuje. Má rád bylinné směsi. Merci působí jako policejní kůň, jedna z nedalekých jezdeckých policicí si Merciho při některých zásazích vypůjčuje. Je to odhodlaný a ochotný spolupracovník, je nebojácný (musí být nebojásný když působí jako policejní kůň). Je to skvělý společník. Ještě do nedávna byli snaším koníkem Benem nejlepší kamarádi, ale od té doby co k nám přijela kobylka Šona, Merci ztratil zájem o Bena a teď je každou chvíli někde s Šonou.
Pokud máte dotaz na Merci stačí se zeptat.

30.8. 2012

30. srpna 2012 v 11:25 | Kami |  Deníček
Dneska jsem kreslila, no měla jsem černý prsty od pastelů a nešlo to dolů :)
Včera byla Alice, Hanďa, Filip, Renča a Pepík na vyjížďce, Alice si vzala oblibenou kobylku Violu, Renča jela na Chipovi, Pepík si vzal De Luxe, Hanďa jela na oblibence Sunnyho a Filip jel na Dominicanovi. Vyjeli ráno a vrátily se až pozdě večer.
Dneska se všichni postarali o koně a šli se najíst, mezitím se Ahmed s Kalifem poprali, oba mají jen pár škrábanců a kopanců, jinak nic vážného.

3. Age of Chieff

29. srpna 2012 v 11:06 | Kami |  Koníci - něco o nich
Náš třetí koník je konečně kobylka Age of Chieff.

********************

Age patří Pepíkovi, který na ní jezdí už od jejího obsednutí, také jí obsedal, je jediný na koho je Age zvyklá. Na obstarání je taková divočejší, když to s ní člověk neumí je dá se říct životu nebezpečná. Age je mladá kobylka ještě nezkušená. Age se nechává obstarávat pouze od Pepíka, nenechá se od nikoho jiného nauzdit, ani nasedlat, vodit, čistit, krmit atd. Age nemá ráda práci na lonži, docela ráda i když né až tak často, utíká s Pepíkem na hřbetě zpět do stájí, buď ho setřese před stájemi nebo se ho snaží sundat o vrata. Age je prostě kůň životu nebezpečný. Je ale nesmírně rychlá a vytrvalá. Nikdo by do ní neřekl že po tréninku dokáže být chvíli i hodná, Pepík ji může v klidu obstarat, vyčistit, osprochovat. Age má nejradši cukr, nesnáší třeba směsi pro plnokrevníky. Age pochází z jedné anglické stáje která chová plnokrevníky, bohužel kvůli její nezvladatelnosti měla být prodána na jatka, ale Pepík ji odkoupil přeci jen je to kobylka, kterou obsedala a už ho začala mít i trochu ráda. Kdyby jste se chtěli na něco o této kobylce zeptat stačí napsat.


28.8. 2012

28. srpna 2012 v 19:09 | Kami |  Deníček
Ahoj, dneska nakopla Rita Emanuela, nic vážného to není, Emanuel stál naštestní dost daleko a jenom mu vyrazila dech. Rita je Percheronská klisna, tak měl docela štestí. Renča spadla při skákání z Qvint, odmítnul skok a Renča se neudržela a spadla, nic vážného, je jenom odřená a má modřiny. A aby toho nebylo málo tak spadla i Hanďa když byla s Balansem, chtěla si ho trochu přijezdit, ale Balans je koník s duší hříbátka a tak je trošku magor. Hanďa má naraženou ruku. Dneska všichni padali.

2. Donchain

28. srpna 2012 v 18:55 | Kami |  Koníci - něco o nich
Druhý koník o kterém si řekneme víc je náš nejlepší koník Donchain.

********************

Corrado přezdívaný Žužu nebo Žužánek je výborný parkurový koník, skáče parkur stupně TT, v drezuře na tom tak dobře není, jeho výkonnostní stupeň je pouze ST, má exteriér odpovídající plemeni a na na plemenných zkouškách byl na 1. místě. Žužu je plemenný hřebec a jeho hříbata po něm jeho skokový talent dědí. Žužu se předváděl už jako malý koník ve stáji kde byl odchován měli Hannoverské a Holštýnské koně nejvyšších kvalit pro parkur a drezuru. Je to miláček všech dětí, dospělých i zaměstnanců, není ani temperamentní, takže takový lepší začátečník se na něm skvěle projede. Jak přijde na skákání Žužu se může zbláznit, skáče rád, občas je jeho nadšení tak velké že přeskakuje ohradník, zpátky už ale neskočí, místo toho radši pobíhá po areálu a necháva se nahánět, bere to jako hru na babu. Není skok který by neošidil, je takový smutný když se mu skok nepovede, je pak i takový nervózní, proto ho skáščí především zkušenější jezdce, nízké překážky skáče s velkou rezervou. Kdyby jste měli jakékoliv otázky ohledně tohoto koníka stačí napsat. :))

1. Ferda

27. srpna 2012 v 15:48 | Kami |  Koníci - něco o nich
První koník o kterém si něco povíme bude náš první koník Ferda.

********************

Ferda je 8-letý hřebec Fallabelly. Je vždy ochotný spolupracovat jak s dospělými tak s dětmi, některé malé děti se na něm učí jezdit. Ferda miluje přítomnost lidí a tvrdý chléb, nesnáší samotu, je společenský i ve stádě kde se vždy probojuje tam kam chce. Někteří koně se kterými je ve výběhu ho odstrkávají a někteří ho přímo milují. U nás je velice oblíbený každý ho má rád. Ferda dobře skáče i když jen malé překážky kvůli jeho výšce, umí nějaké ty cirkusové kousky jako je poklona, vzpínání, pusinka, ano a ne, kompliment, lehání, rád si hraje na jízdárně s míčem, který mu Hanďa někde našla. nejvíce mu jde vzpínání to má také hodně rád. Při větším obecenstvu se rád předvede i když to není tak úplně prioritou, občas si vyhodí z kopýtka. Se zkušeným malým jezdcem jse hodně poslušný, ale se začátečníky když mu rupně v bedně si dělá co chce. Jedním z jeho zaměření jsou výstavy, Ferda je exteriérově výborný, splňuje všechny podmínky i pro plemenitbu, zatím má pouze jedno hříbátko a to Leontýnku (naše kobylka její matka Dianka) Ferda je homozigotní což znamená že hříbátka po něm jsou vždy barevná (nebo alespoň většinou). Matka a otec se hledají.

Nápad

27. srpna 2012 v 15:18 | Kami |  Deníček
Tak mě napadlo si trošku víc přiblížit koníky, každý den (když to stihnu) napíšu jeden článek o koníkovi kterého vyberu, ještě než se dostaneme ke koníkovi samotnému napíšu také proš jsem si ho vybrala. A co se vlastně o koníkovi dozvíte ? Podrobněji si přiblížíme jeho povahu, jeho zaměření a dovednosti, jeho talent a záliby, co dělá rád a co naopak nesnáší.

27.8. 2012

27. srpna 2012 v 14:12 | Kami |  Deníček
Ahoj, omlouvám se že jsem včera nenapsala, ale byla jsem u koníků.
Včera se holky byli prjet večer k lesu a kolem rybníka.
Alice dneska vzala Dariuse trénovat chvilku drezuru a Renča s Hanďou vzali Cornetu a Čabiho a skákaly na jízdárně. Radka vzala Šítána na procházku, ostatní tvrdě makali, vyčistily stáje, zametly, objednaly seno a slámu. Když bylo vše potřebné hotovo Filip s Emilem a Pepíkem připravili box pro Relentless, Paradise bude s ostatními hříbátky.
Vinice

25.8. 2012

25. srpna 2012 v 11:07 | Kami |  Deníček
Včera byla hříbátka na jízdárně aby se vyřádily, fotky dodám až je dám do počítače.
Dneska ráno utekla z výběhu Fantasie (kobylka irského tinkera) každý kdo může se jí pokouší chytit. Fantasie se nechce nechat, Pepík je z toho na nervy, ale Maja se nevzdává a po delším boji nasadila Fantasii ohlávku a vodítko, Fantasie se jí pokoušela vyškubnout, ale Maja je šikovná a dovedla Fantasii do výbehu, teď všichni odpočívají, koně se spokojeně pasou.

24.8.2012

24. srpna 2012 v 15:46 | Kami |  Deníček
Ahoj, Hanďa dneska byla skákat s Violkou (naše už babička) a s Lady. Viola skákala dobře a byla celou dobu na jízdárně v pohodě. Lady ta skákat moc neumí, ale taky něco skočila a teď si užívá volno na pastvině. Renča skákala s Noukym a Merlinem, Nouky skákal v pohodě jako Viola, Merlin byl taky v pohodě a pak s ním chvilku zkoušela drzuru.
Máme dvě nové ohlávky, hned jak budou fotky tak je sem dám, jedna je kostičkovaná oranžová na teplokrevníky a plnokrevníky a druhá je taková modrá s bílými puntíky na chladnokrevníky (konečně jim taky něco padne).
Teď Rečna skáče s Šítánem a Hanďa s Cassettou, vedle ve výběhu je Alice s Vendy a Filip zkouší slalom s Leonem. Pepík je někde na dráze a trénuje s Age na dostihy.
Zoro

23. srpna 2012 v 17:01 | Kami
Jméno: Zoro
Původ jména: hodilo se mi k němu
Přezdívky: Zoro
Plemeno: Fríský kůň
Věk: 12 let
Pohlaví: valach
Oblíbené jídlo: Jablka
Oblíbená činnost: vyjížďky
Matka: Alissa
Otec: Black pearl
Potomstvo: XXX
Zaměření: drezura, výstavy
Povaha: Zoro je hodný koník menšího vzrůstu, rád povozí děti i zkušené jezdce, je hodně spolehlivý a hodný na ošetřování. Někteří koně jako Toby ho šikanují (odhánějí od žrádla).

Nový koníci

22. srpna 2012 v 14:33 | Kami |  Deníček
Ahoj, tak budeme mít nové koníky oba dva APH a to:

Paradise Seeker

Palomino tobiano od Horseen
a

Relentless

flaxen liver chesnut tobiano od Horseen

HELP

22. srpna 2012 v 14:21 | Kami |  Deníček
V rubrice koníci, jsem dnes udělala nové ikonky, jenže nastala malá chyba která tam původně neměla být.
V druhé knize je mezera nedokážu vám to nějak vysvětlil a tak se můžete sami podívat tu.
A ptám se jestli někdo z vás neví čím by to mohlo být a jak to spravit..:(

22.8. 2012

22. srpna 2012 v 13:37 | Kami |  Deníček
Tak včera jsem jaksi nic nestihla, bylo šílený vedro tak jsme se jeli koupat k tetě. Balansovi udělám tu deku až dneska, bude komplet zabalenej, bude i na ocas, hřívu, uši a krk.
Dneska jsem začla kreslit kočičku a dneska nebo zítra přidám ještě nějaké moje obrázky co jsem kreslila...

21.8. 2012

21. srpna 2012 v 11:01 | Kami |  Deníček
Ahoj..:)
Tak jsem se rozhodla že budu muset Balansovi udělat nějakou deku, bandáže, masku atd. na převoz. Strašně snadno se odře a nemíním aby se odřel ještě víc. Ještě teda nevím v jaké barvě, z jakého materiálu, ale pustím se do toho hned..:D
A už to mám bude mít takovouz jemného fleecu (nevim jak to nazvat) bílou s ovečkama..:D ta mu bude slušet..:D
Pak dám fotky a momentálně jdu začít...:D